Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще шістьох членів Меджлісу засудять до штрафів за участь у засіданні Меджлісу

30 / 09 / 2016

Ще шістьом членам Меджлісу вручили протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 20.28. «Організація діяльності суспільного або релігійного об’єднання, щодо якого прийнято рішення про призупинення його діяльності». Про це QirimInfo розповів перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов. 

«Сьогодні шестеро членів Меджлісу були в Центрі з протидії екстремізму в Сімферополі. Перед цим отримавши протоколи про адміністративне правопорушення. Ще троє — не ходили. Двоє, як відомо, вже засуджені», — розповів Джелялов.

 Раніше про майбутній візит до центру «Е» повідомляла член Меджлісу Еміне Авамілєва. 

За словами адвоката Джеміля Темішева, на наступному тижні у цих справах відбудеться судове засідання, на якому буде винесено ухвалу. 

«На бесіду викликали близько п’яти-шести чоловік. На них були складені протоколи. Судове засідання відбудеться вранці у вівторок», — сказав Темішев. 

Нагадаємо, 22 вересня у Києві Меджліс прийняв рішення призупинити членство трьох осіб, які співпрацюють з окупаційною владою, — це Айдер Аджимамбетов, Еміралі Аблаєв і Руслан Якубов. 

В той же день у будинку Ільмі Умерова в Бахчисараї зібралися більше десяти членів Меджлісу. За словами Нарімана Джелялова, метою зібрання було привітати голову Меджлісу Рефата Чубарова з Днем народження. 

«Наші колеги зв’язалися з Києвом через скайп, щоб привітати з Днем народження Рефата Чубарова. Тоді ж у них запитали: «Як ви ставитеся до цих рішень?» Хтось висловив свою думку, хтось ні. Саме цю ситуацію співробітники прокуратури, спираючись на рапорти співробітників РВВС, які, швидше за все, чергували біля будинку Умерова, розцінили як збори Меджлісу», — розповів перший заступник голови Меджлісу.
Джелялов також уточнив, члени Меджлісу, які зібралися в будинку Ільмі Умерова, не приймали ніяких рішень. 

«Після того як «Верховний суд» Криму заборонив Меджліс, Рефат Чубаров оприлюднив рішення Меджлісу про введення надзвичайного режиму діяльності всіх органів національного самоврядування кримських татар. Тоді ж було оприлюднено розпорядження, згідно з яким діяльність Меджлісу здійснюється на материковій Україні, а всі рішення приймаються головою Меджлісу і особливою нарадою Меджлісу. До його складу входять власне сам голова, Мустафа Джемілєв і ті члени Меджлісу, які знаходяться на материковій Україні. Саме ця нарада 22 вересня зібралася в Києві і приймала рішення», — пояснив він. 

Нагадаємо, 28 вересня районний суд Бахчисараю оштрафував Ільмі Умерова за нібито участь у засіданні Меджлісу. З тієї ж причини був оштрафований інший член Меджлісу Алі Хамзін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини