Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще один фігурант справи «диверсантів» Захтей розповів про тортури ФСБ

12 / 12 / 2016

Фігурант справи «українських диверсантів» Андрій Захтей направив до Слідчого комітету РФ заяву про катування, які застосовували до нього після затримання. Про це повідомляє «Медіазона» з посиланням на адвоката Ільнура Шарапова.

Захтей та його захисник просять перевірити дії співробітників ФСБ, в яких вони вбачають перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства (частина 3 статті 286 КК).

Захтея, який працював в Криму таксистом, затримали вночі 6 серпня, коли він приїхав в село Суворове. Вранці 7 серпня Захтея привезли до військової частини в Армянську, а звідти, надівши на голову мішок, перевезли до Сімферополя. Звідти на наступний день його вивезли Залізничний районний суд Сімферополя.

Після суду його так само – з мішком на голові – перевезли в невідоме приміщення.

«У цьому будинку протягом наступних двох днів мене били і катували, вимагаючи визнати провину в тому, що я перебував в групі диверсантів, які готували вибухи в Криму», – згадує заарештований.

На руках у нього залишилися шрами, які видно неозброєним оком, вони зафіксовані і лікарями, які оглядали Захтея, коли його перевели до СІЗО Сімферополя.

«Шрами у мене на руках з’явилися від того, що співробітники ФСБ сильно стягнули мої зап’ястя наручниками, – пояснив Захтей в своїй заяві. – При цьому, коли мене катували струмом, від болю я сильно смикався, від чого на зап’ястях з’явилися рани. Катували мене два дні струмом. Спочатку пристібали клеми до ніг і до сідниць, включали струм, вимагали зізнатися в скоєнні злочину. Я говорив, що звичайний таксист і приїхав на місце перестрілки за дзвінком клієнта, але мене продовжували катувати. Надалі клеми стали чіпляти до геніталій, від болю я кілька разів втрачав свідомість». На голові у нього весь цей час був мішок; своїх мучителів Захтей не бачив.

До 11 серпня Захтей, за його словами, дав всі свідчення, які від нього вимагали, після чого його перевезли в ІТТ, там він провів близько тижня. На початку листопада Захтея разом з іншим фігурантом «справи диверсантів» Євгеном Пановим, перевезли в московське СІЗО Лефортово. 5 грудня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під арештом Панова і Захтея до 7 березня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини