Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще одного фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» відправили на примусову психіатричну експертизу

29 / 12 / 2016

Сьогодні, 29 грудня, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметова вiдправили на проходження примусової психіатричної експертизи. Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на сина затриманого Ділявера Меметова.

«Сьогодні батька [Ремзі Меметова] забрали до Сімферопольської психіатричної лікарні №1. Забрали тому, що слідчі заходи передбачають проведення слідчої експертизи. За фактом експертиза, що триває не більш ніж дві години, перетворилась на примусову госпіталізацію терміном майже на місяць. Зараз є інформація тільки про мого батька, про решту членів «бахчисарайської четвірки» поки відомостей немає», – сказав син затриманого.

Він додав, що зараз у Ремзі Меметова діагностували артроз і гіпертонічну хворобу другого ступеня.

«Через відсутність лікування й медикаментів, ці хвороби прогресують», – розповів Дилявер Меметов.

За словами Меметова, з попереднього досвіду проведення психіатричних експертиз над фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», лікарі ставили питання, які «жодним чином не відносяться до психіатрії, але в той же час, жодних показань із затриманих не міг вибити».

«Спочатку передбачається співпраця зі слідством. А про яку співпрацю може йтися, якщо всі обвинувачені не визнають своєї провини? А якщо вони не хочуть співпрацювати, значить, будуть примусово доставлені до психіатричної лікарні», – пояснив Меметов.

Нагадаємо, 12 травня в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. ФСБ підозрює їх в участі в забороненій на території РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини