Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще 9 фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до січня 2021 року

11 / 12 / 2020

Про це повідомляє «Кримська Солідарність» з посиланням на адвокатів. Захист політв’язнів вже готує апеляційні скарги на це рішення.

«Одним з доводів, чому Руслана потрібно утримувати під вартою, прокуратура приводила факт подвійного громадянства. Нібито Руслан може сховатися від слідства і також вплинути на хід справи. При цьому ніякими фактами ці доводи не підкріплювалися. Ми говорили про те, що в Криму у нього тісні соціальні зв’язки. За межами Криму у нього немає коштів для існування. Паспорт громадянина України, який був вилучений під час обшуку, не може служити підставою», — розповіла адвокат Руслана Сулейманова Ліля Гемеджі.

Як повідомила адвокат Еміне Авамілєва, розглядаючи справу цивільного журналіста Рустема Шейхалієва, суд не взяв до уваги проблеми зі здоров’ям політв’язня.

«Захист звернув увагу, що за час утримання під вартою Рустем Шейхалієв неодноразово звертався зі скаргами на стан здоров’я із заявами про необхідність медичного огляду і обстеження. Всі його звернення залишилися без належної уваги. Тобто якщо його не обстежували, не виявили якісь захворювання, то як можна говорити, що їх у нього немає», — повідомила Еміне Авамілєва.

Як сказали адвокати, всі інші засідання пройшли за схожим сценарієм.

Раніше п’ятьом фігурантам другої Сімферопольської групи також продовжили арешт до січня 2021 року.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій Росію закликають звільнити всіх українських політв’язнів, включно з фігурантами цієї кримінальної справи.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями і вимагає їхнього негайного звільнення.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини