Херсон: +3 8(095) 277-53-55

Консультація по Skype виключно
для тих, хто знаходиться у Криму.
Акаунт для звернень: krymsos_legal

 

Консультація психолога

+3 8 (050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

psiholog@krymsos.com

Сформовано міжнародний арбітраж за позовом України до РФ щодо морського права

10 / 01 / 2017

Україна та Росія погодили список суддів в рамках міжнародного арбітражу, який буде розглядати позов України до Росії щодо морського права. Даний арбітраж був створений в рамках Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Судді, які будуть розглядати позов України ухвалять рішення по ньому не раніше 2019-го та не пізніше 2021-го років. Про це заявила заступник Міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, повідомляє «Європейська правда».

«Ми закінчили всі необхідні досудові процедури. Той факт, що РФ погодилася на створення арбітражу і трибуналу; те, що вони брали участь у відборі арбітрів – все це дає нам надію на серйозне ставлення до його вирішення», – заявила Зеркаль.

Зеркаль зазначила, що питання приналежності Криму не буде розглядатися арбітаржем.

«Суд буде розглядати претензію України на неможливість користуватися своїми природними ресурсами, неможливість захищати екологію Чорного моря, на неможливість проводити навігацію в рамках Керченської протоки, на порушення Росією правил будівництва Керченського мосту, і в зв’язку з цим – порушення екобалансу в Чорному морі», – пояснила представник МЗС.

За словами Зеркаль, Україна вимагатиме відновлення прав на використання морської прибережної зони, яка згідно відповідної конвенції належить Україні. У разі прийняття даного рішення воно стане першим вердиктом міжнародного трибуналу в питаннях, пов’язаних з анексією півострова.

Вибір редакції

Ще Новини