Херсон: +3 8(095) 277-53-55

Консультація по Skype виключно
для тих, хто знаходиться у Криму.
Акаунт для звернень: krymsos_legal

Консультація психолога

+3 8(050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

Севастопольські активісти вимагають повернути в школи українську мову

4 / 05 / 2017

4 травня члени правління громадської організації «Українське національно-культурне товариство Севастополя» (УНКОС) провели зустріч з директором департаменту освіти російської влади міста Михайлом Родіковим. На зустрічі активісти зажадали повернути українську мову в школи Севастополя. Про це повідомляє Крим.Реаліі.

На зустрічі з Родіковим активісти заявили, що в 2014 році українська мова в середніх школах Севастополя була фактично заборонена як мову викладання і мова вивчення.

Родиков відповів, що українська мова може повернутися в середні школи Севастополя тільки у вигляді факультативів, так як за російським законодавством українська мова не є державною, і в даний час немає російських освітніх програм українською мовою для середніх шкіл.

«Тому для повноцінного викладання в середніх школах міста українською мовою немає правових підстав», – додав Родиков.

19 квітня, Міжнародний суд ООН в Гаазі ухвалив попереднє рішення за позовом України проти Росії. Суд зобов’язав Росію в рамках дотримання Конвенції про ліквідацію расової дискримінації припинити утиск прав кримських татар, дозволити діяльність Меджлісу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

На сьогоднішній день в Сімферополі лише 174 учні здобувають освіту українською мовою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини