Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сервер Караметов буде відбувати всі 10 діб арешту. Верховний суд відхилив апеляцію захисту

11 / 08 / 2017

 

Сьогодні, 11 серпня, Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу захисту похилого активіста Сервера Караметова. Він продовжить відбувати 10 діб адміністративного арешту за нібито непокору законній вимозі співробітника поліції.

«Нашу апеляційну скаргу не задовольнили і Сервер Караметов проведе десять діб у в’язниці за абсолютно надуманими звинуваченнями. Я впевнений, що це звичайна акція залякування. Нехай люди роблять висновок самі. Далі по російській судовій системі ми оскаржити більше нічого не будемо, нам достатньо того, що було сьогодні. Ми будемо передавати цю справу до міжнародних інстанцій, в тому числі у Європейський суд з прав людини», – заявив після засідання адвокат Еміль Курбедінов.

Пізно ввечері, 9 серпня Залізничний суд Сімферополя заарештував Карметова на 10 діб за нібито непокору законній вимозі співробітника поліції.

«Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення <...> Караметов Сервер знаходився <...> біля будівлі Верховного суду Республіки Крим, де чинив непокору законній вимозі співробітника поліції, що виразилося у відмові пройти в службовий автомобіль, припинити пікетування, а також припинити протиправні дії», – йдеться в рішенні суду.

Декількома годинами раніше літній активіст був затриманий поліцейськими біля будівлі Верховного суду Криму, де проходили дебати у справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза. Там Караметов проводив одиночний пікет: він тримав в руках плакат «Путін і Аксьонов, наші діти, Ахтем Чийгоз, що не терористи! Досить звинувачувати кримських татар».

У коментарі QirimInfo правозахисниця Ліля Гемеджі розповіла про процесуальні порушення з боку поліцейських і суду у справі Караметова. Зокрема, в протоколи затримання неодноразово вносилися правки вже після того, як вони були видані на руки; в поясненнях свідків затримання є свідчення, що вони бачили напис на плакаті, однак на судовому засіданні вони пояснили, що фізично не могли розгледіти напис з відстані на якій вони знаходились; також з протоколу доставлення випливає, що до Караметова були застосовані заходи адміністративного затримання, а в суді з’ясувалося, що протоколу затримання немає.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини