Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Семінар для громад: обмін досвідом та стратегічне планування у м. Вінниця

20 / 12 / 2017

Метою заходу було підведення підсумків цьогорічної роботи з громадами у рамках програми, що реалізовувала ГО «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН.

Перший день заходу розпочався у затишному приміщенні, у стилі лофт, яке облаштувала громадська організація «Полум’я надії». Представниця ГО «Полум’я надії» – Анна Чернікова розпочала захід та запропонувала учасникам ще раз  привітати  один одного. Анна розповіла про основні напрямки діяльності організації, їх підходи до роботи. ГО «Полум’я надії» – це команда волонтерів, яка реалізує програми, що спрямовані на активне залучення молоді у Вінниці та пропагування активного та здорового способу життя.

 [gallery-18869]

Далі в дружній атмосфері відбулося знайомство учасників з діяльністю присутніх колег. Активісти розповідали про все: досягнення та провали, про особливості роботи та про наболіле.

Таким чином семінар м’яко перейшов в теоретичну складову та обговорення дуже важливої теми – професійного вигорання у соціальній роботі. Ірина Шведюк та Віра Чорнобровкіна з Центру психологічної реабілітації НАУКМА навчали принципам профілактики та основам подолання професійного вигорання. Тренери акцентували увагу на необхідності мати стратегію підтримки ресурсів фахівців, які працюють у соціальній сфері.

Після короткої перерви Ірина та Вікторія продовжили тему «душевної» і психологічної рівноваги, розкривши тему сучасних методів до психосоціальної підтримки людей в умовах збройного конфлікту. Багато хто в залі замислився, дізнавшись про  метод «резилієнс» – спроможність бути життєстійкими та про «трикутник Карпмана».

Наступною частиною програми стала презентація напрацювань ініціатив.

Розпочала її Юлія Піскунова, яка презентувала роботу ГО “ВЕТАН” та розповіла про громаду кримських татар у Вінницькій області.  Вона розповіла про неоднозначний досвід сприйняття місцевої громади кримських татар та процес інтеграції переселенців у цю громаду. 

Представник організації ГО «Міжнародний рух Еко-культура» з м. Чернівці, Карен Гамбарян, продовжив презентацію. Карен розповідав про успіхі та негаразди емоційною мовою, іноді навіть застосовуючи літературно-художні та акторські прийоми. «Еко-культура» – це всесвітній рух, сприяння процесу підготовки Навколосвітнього Каравану “ЕКО-КУЛЬТУРА” та Європейського Медіа-Каравану “Cooperate For Life” через поважне ставлення до природи, до людей та культурної спадщини. Одним з напрямків роботи організація обрала інтеграцію переселенців до місцевої громади через культурні заходи.

Далі Олена Томилець презентувала роботу ГО «Новий схід» з м. Борисполь. Діяльність організації вражає: це сприяння у вирішенні проблемних питань облаштування, інтеграції переселенців в нових громадах, гуманітарна та соціальна допомога населенню, яке постраждало через конфлікт на Сході України, допомога в ефективному вирішенні психологічних проблем переселенців, залучення інтелектуальних, творчих та інших ресурсів ВПО на благо місцевої громади.

І на завершення дня, Поліна Фогель розповіла про діяльність «Робоклубу» в м. Херсон. Це історія про те, як декілька мам-переселенок створили ініціативу та  безкоштовно навчають дітей у Херсоні робити роботів з Lego та програмувати.

[gallery-18870]

Наступного дня відбулася стратегічна сесія, яку модерувала  Асель Ормонова, радник з питань захисту прав переселенців УВКБ ООН. Асель розповіла, що проблема внутрішнього переміщення має глобальний масштаб, про особливості статусу ВПО та біженців у світі та Україні.

Далі учасники зосередилися на обговоренні факторів успіху та невдач, які відбувалися у роботі активістів протягом реалізації програми, а також визначити потреби для подальшого розвитку у роботи партнерів з місцевими громадами, місцевими органами влади. В результаті учасники знайшли багато спільного у своїх потребах для подальшої роботи. Висновки були презентовані та детально проаналізовані.

Семінар завершився візитом до офісу ГО «Спільна справа», де гостям розповіли про життя та діяльність організації, досвід якої здивував багатьох учасників. ГО «Спільна справа» – це одна з найбільших організацій у Вінниці з філіями у Козятині, Києві, Жмеринці, Івано-Франківську, Краматорську. Одне з досягнень організації –  підтримка місцевої влади у своїй діяльності.

Після традиційних питань стосовно обміну досвідом відбулося обговорення спільних проблем  та можливостей подальшої співпраці.

Результатом дводенного спілкування стало напрацювання  планів у роботі, учасники отримали нові можливості та контакти для співпраці, натхнення для подальшої роботи в новому році.

Захід організовано ГО “КримСОС” за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини