Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сейтумер Сейтумеров

30 / 01 / 2021

Сім’я Сейтумерова переїхала до м. Бахчисарай в Криму в 1989 році. У 2004 році Сейтумер закінчив школу і вступив до Таврійського національного університету на історичний факультет в Сімферополі. У 2010 році Сейтумер закінчив навчання в університеті і повернувся в Бахчисарай, де працював в етно-кафе «Салачик». У зв’язку з закриттям кафе (за рішенням суду, після арешту власника — ресторатора Марлена (Сулеймана) Асанова в 2017 році) втратив роботу. З 2018  року працювати на будівництві муляром, в літній період проводив туристичні екскурсії в Бахчисараї. 

Після початку окупації, Сейтумер почав займатися громадським активізмом — відвідував судові засідання в Криму і в Ростові-на-Дону у політично мотивованих справах проти кримських татар, організовував дитячі свята в рамках ініціативи «Кримська солідарність».  

11 березня 2020 року співробітники ФСБ провели масові обшуки в Бахчисараї і Бахчисарайському районі. В родині Сейтумерових обшуки проходили у братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, а також їхнього дядька Рустема Сейтмеметова. Всі вони були затримані, а 12 березня де-факто Київський районний суд Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв’язку з підозрою в участі в забороненій в Російській Федерації  політичній організації Хізб ут-Тахрір  (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ «Участь в діяльності терористичної організації»). Активістам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.  

Вдома на нього чекають дружина та син.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки