Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сейран Салієв 

18 / 10 / 2024

Сейран Салієв виростав у сім’ї, яка постраждала від примусової депортації. Його бабуся та дідусь були насильницьки видворені за межі Криму, а батьки народились в депортації та все життя мріяли повернутись на Батьківщину. 

Саме тому він ніколи не був байдужим до людей, які потерпають від наклепів та свавілля. Саме тому він сьогодні засуджений до 15 років позбавлення волі. Що стало причиною затримання? 

Переслідувати активіста окупаційна влада почала ще у 2016 році, коли той, бувши в мечеті Хан Чайир, сповістив місцевих мешканців про масові обшуки того дня. Чоловіка звинуватили в організації несанкціонованого мітингу та присудили адміністративне стягнення у розмірі 20 тисяч російських рублів.  

Незгодний з політичним режимом кремля, Сейран Салієв почав активно підтримувати кримських політв’язнів та їхні родини. Зокрема, відвідував показові судилища кримських татар, висвітлював систематичні незаконні обшуки російських спецслужб у домівках мешканців півострова тощо.  

На початку 2017 року у домівці активіста пройшов перший обшук, внаслідок якого він був арештований. 12 діб Сейран провів під арештом за нібито «розповсюдження екстремістських матеріалів» і «пропаганду нацистської символіки».  

Восени цього ж року Салієва затримали після чергового обшуку, звинувативши у «тероризмі» (ч. 1 та ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). 16 вересня 2020 року політв’язень почув свій вирок. Російський суд в Ростові-на-Дону засудив його до 16 років позбавлення волі. Однак в березні 2022 року термін ув’язнення скоротили до 15 років колонії суворого режиму. 

Зараз Сейран Салієв знаходиться у виправній колонії №4 міста Плавська Тульської області. Він повідомив, що навіть за ґратами зазнає утисків від російських спецслужб, які накладають на нього тавро «терориста» та «екстреміста». До нього застосовують моральний та фізичний тиск, а також порушують право на свободу слова.  

Свободу Сейрану Салієву! 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки