Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Розробка юридичного статусу політичного в’язня є першочерговим завданням, – Афанасьєв

3 / 01 / 2017

Колишній політв’язень, радник Міністра закордонних справ з питань визволення політв’язнів, а також засновник Центру допомоги політв’язням Генадій Афанасьєв в інтерв’ю «Громадському радіо» висловив думку, що в Україні має бути юридично закріплений статус політичних в’язнів.

«Є питання стосовно статусу політичного в’язня. Якщо статусу юридично немає, то неможливо виділити кошти, хоча б на адвокатів цим людям. Наприклад, така людина, як Володимир Балух, що знаходиться 3 роки під окупацією, але при цьому вішає український прапор, заслуговує, щоб ми про неї піклувалися. Але юридично ми не маємо змоги виділяти на нього кошти з бюджету, тому що у нас немає такого статусу. Розробка статусу — це першочергове завдання», – розповів Афанасьєв.

Він також висловив думку про необхідність створення окремої посади накшталт речника по політичним в’язням.

«Дуже багато органів займаються політичними в’язнями, але немає певної людини, яка має повну інформацію щодо всіх кейсів. Представники СБУ чи Ірина Геращенко, займаючись своєю роботою, не можуть знати всі справи 44-х політв’язнів, тому, можливо, треба вводити певних спеціальних представників, як, наприклад, орган по окупованих територіях. Можливо, є сенс мати якогось окремого речника по політичним в’язням, який буде доносити цю інформацію і до засобів масової інформації, і до родичів, і до тих людей, які будуть цікавитися сучасним актуальним станом по політв’язнях», – пояснив Афанасьєв.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини