Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія заблокувала в Радбезі ООН заяву України щодо Криму

29 / 07 / 2016

Росія заблокувала український проект заяви Ради Безпеки ООН для преси щодо Криму, повідомляє «Укрінформ».

Росія була єдиною країною-членом Радбезу, яка висловила свою незгоду з заявою для преси по Криму, яку підготувала українська делегація.
Процес прийняття документа проходив за так званою процедурою “непорушення тиші”, коли країна-ініціатор розсилає іншим членам Ради Безпеки ООН проект заяви для преси, і, якщо до певного часу ніхто не висловлює заперечень, документ вважається прийнятим.

“Російська делегація висловила свої заперечення буквально за кілька хвилин до закінчення терміну”, – зазначив співрозмовник агентства.

При цьому Укрінформу вдалося отримати текст проекту заяви:

“Члени Ради Безпеки висловили глибоку заклопотаність у зв’язку з рішенням Президента Російської Федерації від 28 липня 2016 року, спрямоване на включення тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополь до Південного федерального округу Російської Федерації.

Вони нагадали відповідні положення Статуту Організації Об’єднаних Націй, заяву Голови Ради Безпеки S / 26118 від 20 липня 1993 року і Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 27 березня 2014 року стосовно “Територіальної цілісності України” і підтвердили повне дотримання суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України”.

Відомо також, що інші країни не висловили заперечень, а делегація США публічно підтримала проект документа.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини