Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія відмовилася видати Україні Олега Сенцова і Александа Кольченко

9 / 02 / 2017

Росія відмовилася видати Україні політв’язнів Олега Сенцова та Олександа Кольченка, так як вважає їх своїми громадянами. Про це 6 лютого на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

«Це «громадянство» було примусово нав’язане всім кримчанам одночасно з анексією Криму. Ці дії Росії є нікчемними з точки зору міжнародного права. Ми домагатимемося повернення наших політв’язнів через міжнародні організації, що мають вплив на Росію, а також у рамках позовів, поданих до Європейського суду з прав людини», – написав Пєтухов.

25 серпня 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у причетності до тероризму. Олександра Кольченка засудили до 10 років колонії суворого режиму.

Кольченко, як і Сенцов, своєї провини не визнає. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими й політично мотивованими.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини