Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія відмовилася відпускати Сенцова

21 / 10 / 2016

Мін’юст РФ відмовився передати Україні режисера Олега Сенцова, повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

У відповіді Мін’юсту РФ сказано, що передача Сенцова неможлива, оскільки той має подвійне громадянство — України та Росії. За законами РФ, громадянин, який має додаткове громадянство, розглядається «тільки як громадянин Російської Федерації, за винятком випадків, передбачених міжнародним договором або федеральним законом». У російському відомстві заявили, що такого договору між Росією і Україною немає, а тому в передачі Сенцова Києву відмовлено.

 

Російське громадянство Олегу Сенцову було видано примусово після анексії Криму, і він був засуджений як громадянин Росії. Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Елла Памфілова тільки у квітні 2016 офіційно підтвердила українське громадянство політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Інший фігурант справи — Олександр Кольченко — отримав 10 років колонії суворого режиму. Самі засуджені вважають звинувачення необґрунтованим і політично мотивованим.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини