Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія порушує міжнародне гуманітарне право призиваючи кримчан в армію

5 / 04 / 2017

Призов кримчан в армію грубо порушує міжнародне гуманітарне право. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

1 квітня в Росії стартував весняний призов на строкову військову службу. Цього року кримські призовники служитимуть по всій території Росії. Всього окупаційна влада плануює призвати 2400 жителів Криму.

«Практика призову жителів окупованих територій до лав армії держави окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції», – заявляють правозахисники.

Нагадаємо, в грудні 2016 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України, не визнає анексії Криму і закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу і містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт про ситуацію в Криму. Документ ГА ООН також засуджує примусовий призов жителів окупованого Криму до служби в російських ВС, всупереч Женевській конвенції.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини