Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія переслідує кримських татар, бо вважає їх загрозою окупації, — координатор КримSOS

20 / 05 / 2021

Про це в ефірі телеканалу UA:Перший сказав координатор КримSOS Денис Савченко.

Він нагадав, що зі 102 кримських політв’язнів, 80 людей — кримські татари. Варто зауважити, що кримські татари складають лише 13% населення окупованого півострова.

Також коментуючи поточний стан справ у Криму, Денис Савченко сказав, що загалом ситуація з правами людини на півострові погіршується. 

«Ми бачимо, що збільшується кількість фактів індивідуальних порушень прав людини як за політично мотивованими, так і за адміністративними справами. Продовжуються обшуки, а також тиск на всіх, хто незгоден з окупацією», — сказав Денис Савченко.

На запитання журналістки UA:Перший: «Що Україна робить для того аби допомогти кримським політв’язням і кримськими татарам, які залишаються на окупованому півострові?» — Денис Савченко відповів, що дуже важливо аби український громадський сектор продовжував збирати інформацію про злочини російської влади в Криму.

«Зокрема наша організація постійно підтримує зв’язок з адвокатами, активістами, які на власний страх і ризик продовжують знаходитися в Криму. Вони фактично є єдиним джерелом об’єктивної інформації про те, що відбувається в Криму. Ми стараємось цю всю інформацію фіксувати і передавати державі і міжнародним організаціям», — сказав Денис Савченко.

Також він додав, що команда КримSOS систематизує отриману інформацію і показує, що російська окупація руйнує півострів на різних рівнях.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини