Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія обвинуватила двох українських підлітків у «диверсії» — їм загрожує до 20 років за ґратами

25 / 05 / 2023

25 квітня стало відомо, що рф обвинувачує двох українських підлітків у «диверсії», їм може загрожувати позбавлення волі на термін від 10 до 20 років. Раніше одного з хлопців було викрадено, його катували електричним струмом. Про це повідомила «Медійна ініціатива за права людини» (МІПЛ).

За інформацією МІПЛ, 24 травня 2023 року 16-річні підлітки з тимчасово окупованого Бердянська Тігран Оганнісян та Микита Ханганов отримали обвинувачення від Слідчого комітету рф у нібито підготовці диверсії на залізниці. Їм інкримінують начебто «порушення» статті 281 кримінального кодексу рф, що передбачає від 10 до 20 років ув’язнення.

Слідчий зазначає, що хлопці вступили в змову для надання підтримки Збройним силам України на початку вересня 2022 року. Вони нібито «пошкодили залізничні колії, аби не дозволити російським збройним силам отримати матеріальне забезпечення».

«Можемо припустити, що найближчим часом дітям загрожує арешт та показове судилище, що його планує влаштувати відряджена до Бердянська російська влада», — пишуть правозахисники.

З вересня 2022 року Тіграна й Микиту переслідували представники російських «правоохоронних органів». Згодом Тіграна викрали з будинку, де він живе з бабусею. Про місце перебування дитини не було відомо впродовж п’яти днів.

«В той самий час Тіграна жорстоко допитували «слідчі органи» із застосуванням побоїв та катування електричним струмом. Слідчі вимагали від хлопця зізнатися в підготовці диверсії на «Мелітопольській залізниці», яка нібито мала перешкодити підрозділам Збройних сил РФ отримувати постачання, необхідне для ведення бойових дій в Україні», — пишуть у МІПЛ.

Після розголосу в медіа Тіграна відпустили. Обох хлопців зобов’язали щоденно з’являтися до слідчих та брати участь у так званих слідчих діях — допитах, слідчих експериментах тощо.

Дітям призначили місцевих адвокатів, які не здійснюють захист з огляду на тиск та залякування на окупованих росією територіях України.

Усі причетні до переслідувань Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, включно з керівництвом Слідчого комітету рф та вищим військово-політичним керівництвом росії, мають бути притягнені до кримінальної відповідальності, а також піддані жорстким санкціям у всіх країнах цивілізованого світу, для яких верховенство права і права людини є пріоритетом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини