Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія не підтримала в ООН резолюцію про атомну енергію через позицію по Криму

18 / 11 / 2015

Росія у вівторок не підтримала резолюцію Генеральної Асамблеї ООН в підтримку діяльності Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) через його позицію по Криму, ядерні об’єкти якого в підсумковій доповіді віднесені до України. Про це пише «КримІнформ».

Разом з Росією при голосуванні утрималися 10 країн, у тому числі Болівія, Венесуела, Зімбабве, Куба, Нікарагуа, Сирія, Судан, Танзанія, Чад. 99 країн підтримали документ, серед них – Білорусія, Казахстан, США і Україна. Ще 84 держави, у тому числі Вірменія, Азербайджан і Сербія, взагалі не відзначилися на табло для голосування.

Пояснюючи рішення утриматися при голосуванні, постійний представник РФ при всесвітній організації Віталій Чуркін зазначив, що в додатку до доповіді МАГАТЕ «міститься твердження, яке не відповідає дійсності, про те, що Севастополь протягом усього звітного періоду доповіді (2014 рік) нібито входив до складу України».

«Це – завідомо неправдиве твердження, яке ігнорує той факт, що після незаконного державного перевороту в Києві в лютому 2014 населення Криму, включаючи місто Севастополь, на референдумі проголосувало за вихід зі складу України і возз’єднання з Російською Федерацією», – заявив дипломат.

За його словами, Росія не може погодитися ні з якими документами агентства, які «суперечать цієї об’єктивної реальності». «Для нас вони юридично і практично нікчемні і не мають змісту», -– підкреслив постпред РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини