Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія через “кримські суди” може звинуватити Україну у саботажі – експерт КримSOS

27 / 01 / 2022

Окупаційна влада Криму планує подати позов “за шкоду через водну блокаду” проти міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, державного агентства водних ресурсів України та управління Північно-Кримського каналу до так званого “Арбітражного суду Республіки Крим”.

Про це повідомляє агентство ТАСС.

Аналітик КримSOS Євген Ярошенко вважає, що такі дії Кремля не випадкові і можуть стати приводом для чергового закиду у бік України про нездатність нести відповідальність за свої рішення.

“Можете уявити реакцію Міністерства захисту довкілля України, коли там отримають листа від так званого “Арбітражного суду Республіки Крим”? Мені здається, що окупанти повністю усвідомлюють, що українські державні органи, які виступають відповідачами у “кримському суді”, проігнорують ці позови. Як наслідок, це дасть РФ привід звинувачувати Україну у саботажі судових процесів”, – заявив Ярошенко.

Він також додав, що такі позови окупаційної влади не схожі на підготовку до майбутньої скарги до Європейського суду з прав людини, оскільки для цього необхідно пройти спочатку легітимні українські суди.

Нагадаємо, що Україна забезпечувала потреби у прісній воді Криму на 85% за допомогою Північно-Кримського каналу. Після окупації півострова Київ ухвалив рішення про перекриття головної водної артерії на півострів.

Позиція влади України незмінна з 2014 року, постачання прісної води відновиться лише після деокупації півострова.

У 2021 році команда КримSOS випустила аналітичне дослідження, де докладно описані проблеми, викликані дефіцитом прісної води на півострові.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини