Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російський суд відхилив клопотання адвоката про фальсифікації доказів у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір»

23 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Суд розглядав ряд клопотань з боку захисту.

«Ми сьогодні заявили клопотання про дослідження експертизи, яку я провів за своїм адвокатським запитом, і за висновками якої встановлено 4 факти монтажу в якомусь загадковому аудіозаписі, який, по суті, став фундаментом і основою для порушення кримінальної справи стосовно Арсена Джеппарова. Тобто, якби не цей аудіозапис, Арсен Джеппаров не отримав би 7 років позбавлення волі … Ми встановили факт фальсифікації в даному аудіофайлі. Однак, суд відхилив моє клопотання, пославшись на те, що я не заявив про це в суді першої інстанції. Я пояснив причини: отримав висновок експертизи, коли суд вже знаходився в дорадчій кімнаті. Але суд прийняв сторону держобвинувачення», — розповів адвокат Айдер Азаматов.

Також, за словами захисника, Арсену Джеппарова недавно провели операцію на обличчі. Тепер, як сказав адвокат, його підзахисний не скаржиться на здоров’я.

Як сказав інший адвокат обвинувачених, Еміль Курбедінов, під час засідання, підсудні заявили про те, аби їм забезпечили належні умови проведення суду. Зокрема, вони вимагали, щоб адвокати і підсудні перебували в одній будівлі, аби вони могли спілкуватися безпосередньо, а не через ненадійний і незручний відеозв’язок. У цьому та інших клопотаннях суд відмовив. Це послужило приводом для оголошення про відвід і недовіру всьому складу суду. Суд не знайшов підстави для відводу.

«Буквально за годину до закінчення засідання в ростовському СІЗО, в цих трьох квадратних метрах (розмір кабінету для відеоконференцзв’язку — ред.), де сидять четверо наших підзахисних, відключили світло. Я звернув увагу на це суду. Але суд сказав, що все в порядку. Ось вони останню годину сиділи в цих 3 кв. м. в непроглядній темряві. Але суд сказав, що ми їх бачимо. Не знаю, може вони з нічним баченням сидять там », — додав Еміль Курбедінов.

Наступне засідання Апеляційного суду по ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» призначено на 25 червня.

Нагадаємо, 12 листопада 2019 року, Південний військовий суд в м. Ростов-на-Дону засудив шістьох фігурантів ялтинської групи «справи Хізб ут-Тахрір», сукупно, до 76 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини