Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російський суд пом'якшив вирок Діляверу Гафарову на 2 місяці. Він відбуває 10-річне ув’язненя

24 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину Ділявера Гафарова.

«Він зробив офіційний телефонний дзвінок з виправної колонії-1 в селі Кочубеївське Ставропольського краю, де відбуває термін покарання, і повідомив мені підсумки судового засідання», — сказала Діляра Гафарова.

Апеляцію розглянули 17 червня 2020 року в судовому засіданні без участі слухачів і родичів.

Нагадаємо, 28 серпня 2019 року підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд Криму засудив Ділявера Гафарова, до 10 років колонії суворого режиму і одного року обмеження волі. Кримського татарина звинувачували в участі в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Батальйон Номана Челебіджихана — добровільне об’єднання, створене з ініціативи кримськотатарських громадських діячів в 2016 році. Офіційно цей батальйон не був включений до силових структур України.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито участь в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи батальйону Номана Челебіджихана» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини