Російський прокурор вимагає засудити фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на терміни від 15 до 21 років колонії суворого режиму
16 / 09 / 2020Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Марлену Асанову прокурор просить в цілому дати 20 років позбавлення волі з обмеженням свободи на 1 рік 9 місяців та штрафом 800 тисяч рублів. При цьому він попросив не повертати арештоване майно сім’ї підсудного.
Мемету Белялову — 21 рік з обмеженням свободи на 1 рік 11 місяців.
Тимуру Ібрагімову — 20 років з обмеженням свободи 1 рік 9 місяців.
Ернесу Аметову прокурор запросив дати 17 років 6 місяців з обмеженням свободи 7 місяців.
Сервера Зекір’яєву — 15 років з обмеженням свободи 5 місяців.
Сейрану Салієву — 19 років з обмеженням в 6 місяців.
Серверу Мустафаєву і Едему Смаїлову — по 17 років з обмеженням свободи 6 місяців.
Як сказав прокурор, ці терміни він запитує з урахуванням численних позитивних характеристик від людей, які були знайомі з підсудними, і з урахуванням пом’якшувальних обставин — багатодітних сімей.
Прокурор також попросив заборонити підсудним на період обмежень свободи виїжджати за межі муніципального округу, не відвідувати масових заходів і не міняти місця проживання та роботи без згоди влади.
При цьому, за словами прокурора, в період обмеження свободи підсудним 2 рази в місяць потрібно буде з’являтися для реєстрації в зазначений орган. В кінці засідання прокурор додав, що запитує суд відправити підсудних у в’язницю на 5 років, а після – перевести в колонію суворого режиму.
Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року силовики ФСБ увірвалися в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.
21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до 2-ої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».
Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».
На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.