Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російський експерт: анексія Криму прискорила деградацію економіки РФ

9 / 03 / 2016

Російський економічний експерт Наталя Зубаревич вважає, що кризу в економіці Росії спричинила не анексія Криму. Проте, вона значно прискорила економічну деградацію, передає портал «События Крыма».

«Треба розуміти, що не Крим все це створив, Крим прискорив деградацію», – зазначила Зубаревич.

За її оцінкою, економічна криза в Росії почалася в 2013 році і була пов’язана з розпадом сировинної моделі економіки.

«Якщо пояснювати просто, уявіть: ціна на нафту постійно зростає, в економіці більше і більше грошей, паралельно у вас, м’яко кажучи, не поліпшуються інститути, бар’єрів для бізнесу все більше, силовики все більше хочуть їсти, держава все більше хоче регулювати, держкорпорації роблять все більше неефективних інвестицій, – розповідає експерт. – Але поки що зростає ціна на нафту – економіка балансується. Як тільки ціна на нафту встановилась навіть на 110 доларах за барель, а бар’єри продовжують рости, – все, економіка зупиняється. Ми зупинились у зростанні десь в кінці 2012 року».

Потім до цієї внутрішньої кризи додалися зовнішні фактори: анексія Криму та викликані нею міжнародні санкції, зниження цін на нафту і інші складові російського експорту: на алюміній, мідь, нікель, залізну руду, вугілля.

«Нова криза починалась як внутрішня. Найстрашніше слово, яке я навчилась вимовляти: ця криза довга. Ми не розуміємо, які драйвери зростання», – підсумувала економіст.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини