Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російський держобвинувач вимагає для кримського «Свідка Єгови» 7 років ув'язнення

23 / 03 / 2021

Під час цього засідання представник державного обвинувачення попросив суд призначити Сташевському покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років.

Про це повідомляє «Кримський процес».

Віктор Сташевський

Видання зазначає, що Віктор Сташевський, даючи свідчення в суді, «провів чітку різницю між юридичною особою, діяльність якої була припинена, і групою віруючих, яким ніхто не може заборонити разом молитися». Також він звернув увагу суду на низку міжнародних конвенцій, ратифікованих Росією, згідно з якими РФ гарантує свободу віросповідання.

Після допиту Сташевського сторони перейшли до судових дебатів. Державний обвинувач заявив, що вважає провину «Свідка Єгови» повністю доведеною і попросив призначити йому 7 років позбавлення волі.

Захист після виступу прокурора подав клопотання про перерву для можливості підготуватися до участі в дебатах і виступу з останнім словом.

Віктор Сташевський був затриманий 4 червня 2019 року в Севастополі після проведення ФСБ масових обшуків щонайменше в 9 будинках місцевих «Свідків Єгови». На наступний день Сташевського відпустили під підписку про невиїзд. Відносно нього було порушено кримінальну справу за статтею «Організація діяльності екстремістської організації» (ч. 1 ст. 282.2 КК РФ). Йдеться про організацію «Свідків Єгови», яка з 2017 року вважається владою РФ «екстремістською», її діяльність в Росії та Криму заборонена, а її члени зазнають переслідувань.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини