Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російські силовики затримали 6 осіб після ранкових обшуків в Криму

7 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Російські силовики провели обшуки одночасно в чотирьох районах окупованого Криму з 4 години ранку.

Обшуки провели за трьома адресами в Бахчисарайському районі — в селі Залізничне у Аліма Суфьянова, в селі Білокам’янка у Сейрана Хайретдінова і в селі Севастянівка у Олександра СізІкова, в Красноногвардійському районі Криму — в селищі Октбярьске в будинку Еміля Зіядинова, в Алушті — у Ділявера Меметова, а також у Ісмета Ібрагімова в селищі Курці Сімферопольського району.

На даний момент затримані всі, крім Ділявера Меметова, і доставлені в будівлю УФСБ Криму. Меметова на момент обшуку вдома не було.

На місцях обшуків працювали співробітники центру «Е», ФСБ Криму, «Беркута» (спеціального підрозділу Росгвардіі) і ОМОНу.

Еміль Зіядінов — активіст і стрімер. Був в Москві в липні 2019 року і висловлював протест проти репресій в Криму. Відносно нього було також складено адміністративний протокол за ведення відеозйомки в день масових обшуків в будинках кримських татар в березні 2019 року.

Дилявер Меметов — 61-річний житель Алушти. У травні 2020 року був затриманий при перетині кордону на пункті пропуску «Джанкой» (навпроти українському пункту пропуску «Чонгар») і не пропущений. Співробітники КПП намагалися відібрати у нього відбитки пальців і не пропустили на материкову частину України через псування документів. В той день Меметов виявив в своїх паспортах вирвані сторінки.

Алім Суф’янов — активіст, брав участь в організації мусульманських свят. Відвідував суди за політично вмотивованими справами. У своїй місцевості був у числі організаторів святкових заходів Курбан і Ораза байрам. Активно відвідував судові процеси щодо кримських татар.

Олександр Сізіков — російський мусульманин, інвалід I групи, повністю втратив зір у 2009 році. Двічі виходив на одиночні пікети на підтримку політв’язня Едема Смаїлова, глави релігійної громади «Топчикой», який до арешту був опікуном Сізікова.

Вадим Бектемиров — активіст, релігійний діяч, також займався передачами в СІЗО політв’язням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини