Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російські силовики відпустили кримського журналіста

15 / 01 / 2016

Кримські силовики відпустили журналіста Заіра Акадирова, якого сьогодні вранці затримали біля будівлі «Верховного суду Криму».

Як розповів QirimInfo сам журналіст, він робив замітки у фойє «суду», коли до нього підійшов чоловік, представився капітаном поліції Шамбазовим і поцікавився, чим він займається. Акадиров відповів, що є фрілансером і робить помітки для подальшої публікації в інтернеті. Шамбазов запропонував вийти з будівлі.

«Ми вийшли. Він сказав: давай пройдемося до автомобіля, зайдемо в Центр із протидії екстремізму. На підставі чого? Він каже: «Пред’яви посвідчення». Я відкрив паспорт, хотів показати. Він витягнув руку, і я розцінив це як спробу вихопити паспорт. Невідомо, що було б далі. І я сказав, що не дам паспорт вам в руки. Після цього він попросив співробітників «Беркута» підійти. І мене під руки відвели в машину», – розповів Акадиров.

За словами журналіста, в машині в нього вимагали віддати телефон, однак він відмовився. Тоді один із силовиків, що знаходився в машині, пригрозив йому відвезти в підвал і надіти наручники. У якийсь момент Акадирову вдалося вискочити з машини.

«Я вийшов з машини і попросив підійти громадськість і співробітників поліції, які б побачили і зафіксували, що відбувається порушення моїх законних прав. У підсумку, в супроводі співробітників «Беркута» вони перепровадили мене в райвідділ», – продовжив Акадиров.

За його словами, в райвідділі у нього цікавилися, з якою метою він збирав інформацію і куди її відсилав. Потім у журналіста вимагали телефон. На це він відповів, що віддав його представникам громадськості, які знаходилися поруч під час затримання, оскільки побоювався за його збереження.

«Вони взяли мій паспорт та копію. І почали з моїх слів писати пояснювальну: чому я тут знаходився, де я живу, чим я займаюся і чому я цим займався. Десь 30-40 хвилин тривав цей допит. Я розписався. Мені повернули всі мої речі, і я вийшов з будівлі», – резюмував журналіст.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини