Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російська влада пропонує ввести кримінальну відповідальність за заперечення «референдуму» в Криму

18 / 04 / 2016

Глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін у своїй статті в журналі «Коммерсант-Власть» повідомив, що заперечення підсумків кримського так званого «референдуму» необхідно визнати екстремістською діяльністю.

«У Кримському федеральному окрузі, де робляться спроби сформувати антиросійські настрої, шляхом фальсифікації відомостей про історичні факти і спотворення трактування сучасних подій поставити під сумнів результати референдуму про приєднання Криму до Російської Федерації …З урахуванням місця цього акту в системі ієрархії ціннісних орієнтацій російської держави і суспільства , безумовно, необхідна його особлива правовий захист, в тому числі засобами кримінально-правового впливу», — пише Бастрикін.

Також голова СК зазначив, що у Кримському федеральному окрузі склалися свої особливості екстремістської діяльності.

Нагадаємо, в липні 2014 Держдума РФ прийняла поправку до Кримінального кодексу, що посилює відповідальність за публічні заклики «до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Вимога повернути Крим Україні також потрапляє під дію цих поправок. Покарання передбачає великий штраф і позбавлення волі строком до 5 років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини