Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російська влада незаконно конфіскувала земельні ділянки в Криму майже у 4 тисяч людей, — правозахисники

30 / 07 / 2020

Про це 30 липня повідомив експерт Центру Роман Мартиновський.

«Нам вдалося ідентифікувати 3952 особи, яких ми вважаємо жертвами порушення права власності на території окупованого півострова. Йдеться про осіб, у яких було вилучено земельні ділянки, позбавлених права власності на земельні ділянки, які вони отримали на початку окупації півострова. Таке позбавлення права власності відбувалося на підставі того, що окупаційні органи влади взяли на себе функцію перевірки законності надання цих земельних ділянок громадянам України, починаючи з 2008 до 2010 року. Це основний період, за який люди, які отримали земельні ділянки, були позбавлені цього права», — сказав Мартиновський.

За його словами, вдалося ідентифікувати 170 людей в АР Крим і 2532 — в Севастополі, у яких вилучили землю. Зокрема, мова йде і про ділянки для ведення садівництва, і для індивідуального житлового будівництва, і про землі сільськогосподарського призначення.

За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенко, в цьому році проблема конфіскації майна на півострові набрала нових обертів, після того, як Путін в березні видав указ, де розширювався перелік територій, на яких земля не може належати іноземцям. У список увійшли всі райони і міста на півострові, які мають вихід до моря або межують з материковою частиною України. Заборона не поширюється на три внутрішніх райони Криму — Первомайський, Красногвардійський і Білогірський. Також до переліку не увійшов Верхнєсадовска сільрада в Севастополі.

«Цей указ свідчить, що всім, хто не отримав російське громадянство в Криму, їм дається рік, щоб вони до березня 2021 року відмовилися від земельного майна за грошову винагороду. Якщо протягом року вони цього не зроблять, у них заберуть земельні ділянки. Таким чином, це частина політики Росії з нав’язування свого громадянства жителям Криму», — сказав Євген Ярошенко.

За його словами такі дії РФ порушують норми міжнародного права, в тому числі ст. 46 Положення про закони і звичаї війни на суходолі, ст. 53 і ст. 147 IV Женевської конвенції про захист цивільних осіб під час війни, а також ст.1 Протоколу Європейської конвенції прав людини.

Прокуратура АР Крим кваліфікує такі дії РФ по ст.438 КК України (порушення законів і звичаїв війни) і рекомендує громадянам, у яких незаконно відбирають майно в окупованому Криму, збирати документи, які підтверджують законність придбання землі на півострові, а також накази окупаційної влади про конфіскації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини