Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російська «Вікіпедія» спровокувала новий конфлікт навколо Криму

3 / 09 / 2015

Російська редакція «Вікіпедії» спровокувала новий конфлікт навколо територіальної приналежності Криму. В рамках міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» російська «Вікіпедія» включила територію Криму до списку пам’яток РФ, повідомляє ТСН

В українському підрозділі «Вікіпедії» заявили, російські конкурсні списки є копією українських. У результаті сторони вирішили, що на конкурсі значна частина пам’яток півострова буде представлена паралельно в списках України та Росії.

Втім, українська редакція визнає, що не включення Криму до конкурсних списків російською «Вікіпедією» може привезти до судових розглядів через те, що організація не визнає територіальної цілісності РФ. До слова, нещодавно Роскомнадзор вніс «Вікіпедію» до реєстру заборонених сайтів через сторінки з описом наркотику.

У рамках щорічного фотокоркурсу «Вікі любить пам’ятки» його учасники фотографують історичні пам’ятники своїх країн. Мета конкурсу — показати культурну спадщину країн-учасниць.

Слід зазначити, що головним правилом для «Вікіпедій» всього світу є нейтральність та неупередженість. Однак, у випадку з матеріалами про спірні частини світу ресурсу дуже складно дотримуватися заявленої політики. Так, зокрема, у статті про Крим в різних мовних версіях можна знайти чимало відмінностей.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини