Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російська поліція склала два протоколи на затриманого кримськотатарського кореспондента

3 / 11 / 2020

Їх привезли до сімферопольського відділку поліції РФ «Центральний».

Про це QirimInfo повідомили адвокатати Ліля Гемеджі і Рустем Кямілєв. За їхніми словами, кореспонденти знаходилися біля будівлі Кримського гарнізонного військового суду, виконуючи свої професійні обов’язки і маючи редакційне завдання від «Грані.ру». Їм було доручено підготувати репортаж про вирок фігурантам Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір».

Як сказав адвокат Вілена Темер’янова Рустем Кямілєв, щодо його підзахисного склали два протоколи: за ст. 20.2.2. КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування і (або) пересування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку), а також за ст. 20.6.1. КоАП РФ (Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення).

Як сказав QirimInfo адвокат активіста Ерфана Бекірова Айдер Азаматов, його цілий день не пускають до підзахисного. Досі невідомо яку саме статтю закидають Бекірову.

За словами адвоката Лілі Гемеджі, своїми діями російські силовики продовжують перешкоджати висвітленню Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір».

«Це продовження того, що відбувалося на Керченському мосту вночі. Понад 200 кримських татар було затримано, міст був перекритий до восьмої ранку. Це було зроблено щоб не допустити приїзд кримських татар в Ростов, де виносився вирок. Коли о 8 ранку міст відкрили, ці 200 людей поїхали в Кримський гарнізонний військовий суд, де проходило оголошення вироку по відеоконференцзв’язку», — сказала адвокат Ліля Гемеджі.

В результаті, доїхати до Ростова-на-Дону змогли тільки близько сорока людей, включаючи членів родин підсудних, які виїхали на два дні раніше вироку.

Нагадаємо, третього листопада Південний окружний військовий суд РФ в Ростові-на-Дону засудив фігурантів Червоногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва — до 12 років, Арсена Абхаїрова — до 13 років. Перші два роки вони проведуть у в’язниці. Решту терміну покарання — в колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини