Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Рівень води у водосховищах Криму критично низький, — окупаційна влада

26 / 08 / 2020

Про це повідомив в ефірі проросійського телеканалу «Крим 24» генеральний директор ГУП «Вода Криму» Володимир Баженов.

«Якщо нічого не зробити і не підуть дощі, то вода може дуже швидко закінчитися», — сказав Баженов.

Відзначається, що дефіцит води спостерігається ще в двох водосховищах, які забезпечують водою Сімферополь і Сімферопольський район. Так, в Партизанському водосховищі має бути 34 мільйони кубометрів, проте є менше 7 млн, в Аянському — 3,9 млн, а зараз — менше 2 млн.

У зв’язку з дефіцитом, окупаційна влада посилює обмеження на споживання води. Зокрема в столиці Криму, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах з 24 серпня повністю відключать гарячу воду. А подачу холодної скоротять до 3 годин на день. До вирішення проблеми водопостачання найбільшого споживача питної води Криму, сімферопольської агломерації, підключилися і військові. Так, 10 серпня Міноборони РФ і цивільна окупаційна влада запустили водопровід з Тайганського водосховища в Сімферополь. Але і ця водойма також сильно обміліла.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини