Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

РФ встановлює нафтовидобувну платформу в морській економічній зоні України

16 / 12 / 2015

Росія встановлює нафтовидобувну платформу «Таврида» в морській економічній зоні України. Про це стало відомо після того, як Держприкордонслужба провела моніторинг надводної обстановки в територіальному морі, повідомляє прес-служба відомства.

«Це не порушення територіальної цілісності, це не порушення кордонів, але це економічна зона України. На даний момент ми контактуємо зі Службою безпеки, Збройними силами України і по лінії Міністерства закордонних справ, я знаю, що вони теж в цьому плані відпрацьовують позицію. На даний момент мені складно сказати, яким чином розвиватимуться події і я думаю, що до цього питання потрібно повернутися пізніше», — прокоментував Крим.Реаліі ситуацію прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

У МЗС з цього приводу заявили, що Україна кваліфікує дії РФ як «міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету».

Після того як стало відомо про проведений українськими прикордонниками моніторинг надводної обстановки, прикордонна служба ФСБ РФ направила сторожовий корабель «Аметист» для «захисту бурових установок». Про це, зокрема, повідомила прес-служба прикордонного управління ФСБ по “Республіці Крим”.

«Для забезпечення безпеки судокоманди бурової установки «Таврида», а також захисту та охорони економічних інтересів Російської Федерації, в даний район був направлений прикордонний сторожовий корабель II рангу «Аметист» прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 14 грудня «Чорноморнафтогаз» повідомив, що дві бурові установки компанії (В-312 і В-319) були переміщені з Одеського шельфового родовища у територіальні води РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини