Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

РФ в Міжнародному суді ООН відкидає звинувачення в дискримінації кримських татар

7 / 03 / 2017

Представники Російської Федерації в Міжнародному суді в Гаазі відкидають звинувачення в дискримінації кримських татар в Криму, повідомляє УНІАН.

Більш того, російська сторона запевнила суд, що «Росія докладає значних зусиль, щоб просувати вперед гармонійний розвиток всіх етнічних груп в Криму, що контрастує з тим, якою була ситуація до 2014 року».

«Україна просить суд застосувати тимчасові заходи, щоб захистити основні права населення Криму від дискримінації, але текст запиту містить такі визначення, як« агресія»,«окупація» або «незаконний референдум». Більш того, довгі роки Україна демонструвала дискримінацію кримських татар в Криму і продовжує дискримінацію на підконтрольній території. Цей запит не має нічого спільного із захистом прав людини, це стосується статусу Криму, який не має нічого спільного з цією справою», – заявив представник російського МЗС Григорій Лук’янець.

Крім того, він зазначив, що лідери кримських татар і української громади в Криму не згодні зі звинуваченнями в дискримінації.

Ще один представник російської делегації Матіас Форто впевнений, що кількість шкіл, в яких учні можуть отримати освіту рідною мовою, збільшилася, а не зменшилася з 2014 року, як і кількість засобів масової інформації. І в цілому визнав позитивну динаміку розвитку ситуації в цьому питанні.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН продовжує розгляд справи України проти Росії. Україна подала позов до Міжнародного суду ООН про порушення Росією конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації. Вчора, 6 березня свої аргументи викладала українська сторона.

В першу чергу Київ очікує розгляду на введення тимчасових заходів по відношенню до Росії, для захисту прав українських громадян. Сьогодні, 7 березня суд ознайомиться з думкою російської делегації. Процес розгляду всієї справи може затягнутися на кілька років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини