Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

РФ продовжує знущатися над кримськими татарами, переслідуючи десятки людей за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі – звіт Human Right Watch

15 / 01 / 2020

Тільки у березні 2019 було заарештовано 24 осіб, переважна частину яких складала активісти «Кримської солідарності» – групи, яка надає правову та соціальну допомогу сім’ям заарештованих по політичним мотивам.

«Усіх заарештованих звинуватили у причетності до панісламської руху «Хізб ут-Тахрір», забороненого в Росії як «терористична» організація, однак легальна в Україні. Ніяких звинувачень, які були б пов’язані з насильством, нікому із заарештованих не було висунуто. Щонайменше четверо зазнали тортур або негуманного поводження з боку співробітників російських силових структур», – йдеться в звіті.

В організації зазначили, що в червні в Криму було заарештовано ще вісьмох кримських татар саме за такими звинуваченнями.

«У червні Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав російську владу негайно перевести в лікарню Едему Бекирова, тяжкохворого кримськотатарського активіста, якого утримували в СІЗО з грудня 2018 року. Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ та звільнила Бекирова тільки у серпні. У вересні Бекіров повернувся до Києва у рамках обміну полоненими», – йдеться у  документі.

У Human Right Watch також нагадали, що у грудні 2018 року Міністерство юстиції РФ висунуло вимогу до «Кримської центральної колегії адвокатів» виключити зі своїх лав адвоката-правозахисника Еміля Курбедінова за підозрою в його причетності до «екстремістської діяльності».

Перед цим, теж у грудні, судом було засуджено Курбедінова до п’яти днів арешту за стару, 2013 року, публікацію у соцмережах про мітинг «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини