Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

РФ повинна звільнити всіх українських політв'язнів: депутати ПАРЄ підписали декларацію

8 / 10 / 2019

«З більшістю з підписантів ми працюємо вже понад 5 років щодо захисту прав людини в самих різних країнах. Що важливо: ілюзій від повернення РФ до Ради Європи немає. Зараз депутати рахують «виконані кроки» з боку РФ і працюють над реформою захисних механізмів Ради Європи. Наше ж завдання, щоб імена 86 політичних в’язнів і понад 220 військовополонених не залишилися просто цифрами + брати активну участь в обговоренні механізмів захисту Ради Європи від руйнування принципів організації такими країнами, як РФ і Туреччина», – написала в Facebook Президент Фундації «Відкритий Діалог», українська активістка Людмила Козловська.

Вона зазначила, що у тих депутатів, хто утримався від підпису, найпоширеніший коментар був: «Ви впевнені, що ці люди не злочинці? Олега ми знаємо, тому що депутати з України говорили про нього … про цих переслідуваних говорите тільки ви».

«Тому пласт роботи маємо ВЕЛИЧЕЗНИЙ, і українській делегації в цей важливий момент все ж важливо грати свою роль», – резюмувала Козловська.

——

Переклад тексту декларації:

Ми, що нижче підписалися, заявляємо наступне:

Олег Сенцов, український режисер, був звільнений в рамках обміну полоненими між Україною і Російською Федерацією разом з 34 іншими українцями, що незаконно утримуються в російських в’язницях.

Міжнародне співтовариство, включно з Радою Європи, не повинно забувати про решту 86 ув’язнених і понад 220 заручників, які перебувають в ув’язненні на окупованих Росією територіях Криму і Донбасу. Справи Джеміля Гафарова, Станіслава Асєєва, Нарімана Мемедмінова і Сервера Мустафаєва – трагічні приклади тюремного ув’язнення і тортур.

Як зазначено в Письмовій декларації № 674, російська влада продовжує гнобити представників Кримських Татар в окупованому Криму. Переслідування посилилося, попри недавнє повернення Російської Федерації в Парламентську Асамблею Ради Європи.

Безкарність російських державних посадових осіб і їх пособників не зважаючи на грубі порушення прав людини спонукають їх здійснювати нові злочини. Отже, персональні санкції повинні застосовуватися до цих осіб, винних в грубих порушеннях прав людини.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини