Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

РФ повинна $ 82,1 млн компенсації 12-ти українським компаніям за збитки через окупацію Криму: суд Швейцарії залишив у силі рішення міжнародного арбітражного суду

15 / 01 / 2020

Вчора у Швейцарії було опубліковано два відповідних судових рішення, згідно до яких суд відхилив апеляції Росії у зв’язку з рішеннями, винесеними у квітні 2019 року Міжнародним арбітражним судом у Женеві.

Виплати присуджені в якості компенсації за збитки, понесені компаніями в результаті конфіскації їх активів у Криму після анексії півострова Росією, повідомляє SWI.

В одній з апеляцій російська сторона стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для винесення рішення по цій справі, оскільки тим самим він визначає статус Криму.

Вона також заявляла, що аргументи українських фірм, які стверджували, що вони в даному випадку підпадають під дію Угоди між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року, не обґрунтовані. Згідно з цією угодою Росія та Україна не повинні експропріювати інвестиції, що були вкладені інвесторами іншої країни, без своєчасної виплати справедливої ​​компенсації.

За відшкодуванням збитків в 2015 році в Постійну палату третейського суду в Гаазі звернулися 12 українських компаній, серед них «Укрнафта», що подала перший позов, і ще 11 українських підприємств, які подали другий позов.

Частина цих компаній була раніше пов’язана з групою компаній Ігоря Коломойського. Палата призначила двох арбітрів, а ті вибрали головою своєї групи Габріель Кауфманн-Колер з Женеви. Тим самим розгляд було перенесено до Швейцарії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини