Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Реалізація Стратегії деокупації Криму: яких позитивних змін очікувати кримчанам?

30 / 09 / 2021

План заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, затверджений урядом України 29 вересня, складається з 158 пунктів. Серед них є заходи, які вдосконалять для мешканців тимчасово окупованих територій отримання соцвиплат, освіти та державних послуг.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Наприклад, буде спрощено процедури подання заяви на грошову виплату особам, яких окупаційна влада незаконно позбавила свободи, та членам їхніх сімей. Також вдосконалять державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України на окупованих територіях.

Окремо Міністерство зазначає, що важливим пунктом Плану є залучення абітурієнтів з окупованих територій та переселенців до української освіти.

«Планується проведення навчань за програмами професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації, створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, розвиток освітніх та адаптаційних програм, навчання та стажування за кордоном для дітей та молоді з ТОТ. Також передбачається вдосконалення та спрощення порядку подання документів та проведення атестації для визнання кваліфікацій, здобутих на ТОТ», — йдеться у поясненні Мінреінтеграції.

Крім того, зазначають у Міністерстві, заходами Стратегії деокупації буде спрощено та удосконалено процес отримання перших паспортів для громадян України з окупованих територій України.

Нагадаємо, 11 березня 2021 року Рада національної безпеки та оборони України ухвалила проєкт Стратегії деокупації та реінтеграції Криму. Президент підписав цей документ 24 березня.

Документ описує конкретні дії української влади щодо деокупації Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини