Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ранковий обшук у кримськотатарського активіста. Як це було

4 / 05 / 2017

Сьогодні, 4 травня, в Сімферополі російські силовики провели обшук в будинку у кримського татарина Тофіка Абдулгазієва. Як пояснив адвокат Едем Семедляєв, за версією силовиків, «дані заходи проводилися в рамках кримінальної справи за фактом зникнення кримського татарина Меметова Енвера».Силовики вважають, що зниклий в червні минулого року Меметов поїхав до Сирії, а Абдулгазієв, у якого проводили обшук, міг його знати.

У відео, опублікованому в Facebook Абдулгазієв розповів, що силовики шукали у нього вдома документи, які, на думку ФСБ, могли вказати на зв’язок Абдулгазієва зі «зниклим сірійцем».

«Нічого не знайшли, комп’ютер, телефони не забрали. Вели себе чемно, одягли на ноги бахіли», – розповів кримський татарин.

В будинку Абдулгазієва після обшуку
В будинку Абдулгазієва після обшуку

Крім того, в особистій розмові з Абдулгазієвим силовики натякнули, що обшуки де-факто пов’язані з його активною громадянською позицією.

«Вони мені сказали:« Якщо ще десь будеш знімати відео – будемо розмовляти по-іншому». Я вважаю, що це як би попередження. Для того, щоб не висвітлювати події», – заявив активіст.

Після проведення обшуку силовики поїхали. Через 20 хвилин вони зателефонували Абдулгазієву і попросили приїхати на допит в Центр «Е». Разом з Абдулгазієвим на допит поїхав адвокат Едем Семедляєв.

«Йому запропонували здати відбитки пальців, на що ми люб’язно відмовилися, так як дана процедура є добровільною. Після цього провели опитування, в рамках якого ми також відмовилися давати будь-які пояснення, тому що ми не знаємо, через що ці заходи проходять і в відношенні кого», – розповів адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті