Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

П'ятьом кримським політв'язням продовжили термін утримання в СІЗО

25 / 08 / 2021

24 серпня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою п’ятьом фігурантам другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» на три місяці.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Цивільний журналіст Ремзі Бекіров, правозахисник Різа Ізета, активісти Раїм Айвазов, Шабан Умеров і Фарход Базаров залишаться в СІЗО до 16 грудня.

Прокурор обґрунтовував перед судом продовження утримання політв’язнів в ізоляторі вже стандартними «аргументами» про нібито тяжкість злочину та тим, що підсудні, мовляв, можуть втекти і вплинути на перебіг суду.

Адвокати в’язнів спростували ці доводи. Вони заявили про наявність міцних соціальних зв’язків підсудних в Криму і відсутністю можливості до втечі.

Але суд очікувано став на сторону обвинувачення.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». В результаті було затримано 25 осіб (друга Сімферопольська група) за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Всі фігуранти цієї справи ФСБ розділила на 5 окремих груп по 5 людей нібито для зручності судового процесу.

Адвокати політв’язнів вважають, що їх розділили для того, щоб у обвинувачених не було можливості координувати свої дії і погоджувати тактику захисту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини