Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

П'ятьох політв'язнів видалили із залу суду за спілкування кримськотатарською мовою

16 / 03 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Під час процесу 16 березня, один з фігурантів справи Фарход Базаров почав давати свідчення кримськотатарською мовою. Його адвокат пояснив суду, що той погано володіє російською і потребує перекладача. Суд же порахував, що виступаючи на рідній мові, Фарход Базаров зловживає своїми правами і відсторонив політв’язня від участі в процесі.

Адвокати Назім Шейхмамбетов і Марія Ейсмонт попросили суд повернути Базарова, заявивши, що таке покарання неспіврозмірне з його діями.

Суддя відмовив захисту, мотивувавши це тим, що судочинство в Росії ведеться виключно російською мовою і перекладача нібито не передбачає.

На знак солідарності з Фарходом Базаровим всі підсудні почали спілкуватися з судом виключно кримськотатарською мовою, після чого всі так само були відсторонені від участі в процесі.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». В результаті було затримано 25 осіб за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Всі фігуранти цієї справи ФСБ розділила на 5 окремих груп по 5 людей нібито для зручності судового процесу.

Адвокати політв’язнів вважають, що їх розділили для того, аби у обвинувачених не було можливості координувати свої дії, і погоджувати тактику захисту.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини