Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Публічні виступи на заходах»: громадські активісти з числа переселенців відвідали майстер-клас

19 / 02 / 2018

Захід відбувся у понеділок, 12 лютого, в приміщенні ГО «КримСОС». У ньому взяли участь представники різних громадських організацій, об’єднань переселенців та ініціативних груп, зокрема ГО «Новий Схід», БО «Благодійний фонд «Дитинець», «Натхнення життя» та інші.

Після знайомства учасники розповіли про труднощі, які найбільше заважають їм під час публічних виступів. Як виявилось, основні складнощі полягають у тому, що у людей присутні:

  • страх публічних виступів
  • хвилювання перед виступами
  • недостатня концентрація
  • відсутність очікуваного результату від виступу
  • незнання, яка повинна бути структура виступу
  • проблеми з дикцією та артикуляцією
  • відсутність досвіду публічних виступів.

Спочатку учасники обговорили проблему страху публічних виступів і зійшлись на тому, що страх – це нормальна реакція організму на реальну або уявну небезпеку. Потрібно не боятись страху, а сприймати його як союзника. Далі тренер розповів про методи подолання хвилювання перед виступом.

[gallery-19092] 

Важливою складовою публічного виступу є досвід оратора. Тому учасникам було запропоновано використовувати кожну можливість для здійснення публічного виступу. Варто користатися форумами, семінарами, зібраннями та іншими заходами для того, щоб відточити власні навички.

Далі учасники обговорили структуру виступу. Він складається з трьох частин: вступ, основна частина і закінчення. Важливою складовою виступу є кульмінація. Це найцікавіша та найбільш напружена частина публічного виступу, коли аудиторія повинна відчувати співпереживання.

Вступ повинен підготувати аудиторію до того, що буде далі. Тут є інтрига, формування очікування та певної зацікавленості до того що буде далі. Завдання вступу підготувати слухачів до того, що буде далі.

Під час викладу основного матеріалу, крім іншого, тренер запропонував використовувати формулу «Б, П, Н, В». Вона розшифровується так: «біль-підсилення болі-надія, вирішення». Також, формулу «Х, П, В» (характеристика-переваги-вигода).

Основна частина завершається висновками. Можна використовувати заклик, подяку, план дій на майбутнє, демонстрацію перспективи. На сам кінець потрібно зробити щось, що буде підсумком основної частини.

Далі тренер розповів методи формування уваги до себе як до спікера. Важливо не тільки привернути до себе увагу, а й утримати її. Для цього варто використовувати голос, міміку, жести та інші інструменти. Варто викликати емоції в аудиторії. І чим довший виступ, чим більше інформації ми передаємо, тим більш різні емоції потрібно викликати.

Також Андрій Коваль надав інформацію про те, що можна використовувати під час виступу. Це може бути презентація, відео, об’єкт, на прикладі якого доноситься інформація.

Темп виступу повинен бути різним. У залежності від тривалості виступу, цінності інформації, того що ми говоримо, потрібно робити паузи, прискорюватись, говорити повільніше. Оптимальний темп залежить від того, в якому темпі виступав ваш попередник. Є таке правило: «Хочеш, щоб тебе запам’ятали, виступай не так, як твій попередник».

Під час виступу потрібно тримати візуальний контакт. Якщо аудиторія невелика, то можна наладити візуальний контакт чи не з усіма присутніми. Але в разі виступу перед великою аудиторією, можна залу уявно розділити на декілька секторів. Таким чином кожен учасник секції буде думати, що ви дивитесь саме на нього.

Потім учасники майстер-класу мали змогу на практиці спробувати вправи для покращення дикції. Крім вправ з різними предметами (олівець, оріхи і т.д.), для хорошої дикції та вимови важливо щодня читати вголос різні твори, використовуючи жести, міміку та інтонацію.

Наприкінці заходу Андрій Коваль розповів про техніки відповідей на запитання. Учасники обговорили відповіді на провокативні питання, а саме, у яких випадках давати максимально розширені відповіді.

Загалом за відгуками учасникам захід сподобався. Він був корисним для представників об’єднань переселенців. Під час кава-брейку люди мали можливість поспілкуватись та поділитися очікуваннями і планами на майбутнє.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини