Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Проти жителя Керчі порушили кримінальну справу “за поширення в мережі русофобських ідей”

2 / 11 / 2016

“Прокуратура” Криму заявила про законність порушення кримінальної справи щодо жителя Керчі про розміщення в інтернеті матеріалів екстремістської спрямованості, повідомляє прес-служба відомства.

Повідомляється, що проти 36-ти літнього керчанина порушено справу за ч.1 ст 282 КК РФ (Порушення ненависті або ворожнечі за ознаками національності, вчинені публічно) за пост у соціальній мережі “В Контакте”, а саме “за поширення в мережі русофобських ідей”.

“Під цю статтю потрапляють активісти не у звичайному сенсі цього слова, а люди, які мають активну позицію у соціальних мережах. Наразі головна увага ФСБ, у контексті так званого екстремізму, прикована саме до соціальних мереж”, – пояснює, у коментарі QirimInfo, правозахисник та координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, кримські силовики застосовують 282-гу статтю, коли не вистачає доказової бази для порушення кримінальної справи за “екстремістською” статтею 280.1 УК РФ.

“Ця стаття не має чітких правових норм і використовується дуже вибірково. Зазвичай коли людина відкрито не говорить, що “Крим – це Україна, а просто критикує владу, чи говорить про участь росіян у конфлікті на Донбасі”, – пояснює Скрипник.

Влада Криму неодноразово використовувала ст. 282 КК РФ для порушення кримінальних справ проти жителів окупованого півострова.Так, відомо про кримінальне переслідування за цією статтею мешканки Ялти Лариси Китайської. За версією слідства вона також розміщувала в інтернеті матеріали екстремістського спрямованості.

За цією ж статтею, в серпні 2016 року, було порушено кримінальну справу проти мешканки Сімферополя. У 2015 році проти керівника громадської організації “Громадянський корпус Азов – Крим” Станіслава Краснова, в Криму також було порушено кримінальну справу за цією статтею.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини