Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Проти дружини кримського активіста Виноградова ФСБ проводить дослідчу перевірку

12 / 01 / 2017

У Криму разом з активістом Українського культурного центру Криму Андрієм Виноградовим співробітники ФСБ Росії затримали його дружину Наталю Харченко. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

У коментарі QirimInfo адвокат Едем Семедляев розповів, що стосовно Наталії Харченко ФСБ проводить дослідчу перевірку за статтею 280 КК РФ.

«У їхньому будинку було проведено обшук, була вилучена комп’ютерна техніка та мобільні телефони. Після обшуку обох відвезли в управління ФСБ. Там з них взяли пояснення та опустили. За словами слідчого щодо дружини активіста проводиться дослідча перевірка за статтею 280 КК РФ. Слідство з’ясовує чи достатньо матеріалів для порушення кримінальної справи. Я так припускаю, що вона [Наталія Харченко] була активнішою в інтернеті», – пояснив адвокат.

За статтею 280 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації» в Криму було порушено як мінімум п’ять кримінальних справ.

Так за цією статтею проходять журналісти Анна Андрієвська і Микола Семена, головний редактор інтернет видання «BlackSeaNews» Андрій Клименко, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, а також кримськотатарський активіст, член феодосійського меджлісу Сулейман Кадиров. Також в листопаді минулого року стало відомо про порушення кримінальної справи за цією статтею щодо жителя Керчі.

Що саме стало причиною для дослідчої перевірки щодо Наталії Харченко, адвокат поки не уточнює.

«Швидше за все мова йде про якісь пости та лайки у Фейсбуці. Трохи пізніше я зможу з нею поспілкуватися і все з’ясувати. Кримінальну справу ще не порушено, але, швидше за все, її порушать», – пояснив адвокат.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про затримання в Сімферополі силовиками ФСБ Росії активіста Українського культурного центру Андрія Виноградова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини