Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Пронизливе кіно про біженців дивитимуться в Києві до Міжнародного дня прав людини

1 / 12 / 2015

Показ відбудеться за підтримки посольства Нідерландів та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Україні. 

За різними даними в Україні нараховується майже 1,5 млн людей, які були змушені покинути свої домівки в Криму чи на Сході. Дотепер права цих наших земляків не закріплені належно на законодавчому рівні, – і це при тому, що величезна частина із цих людей втратили все, у тому числі – власне житло.

Центр зайнятості Вільних людей, КримSOS, Восток-СОС та Новий Донбас – одні з найбільших організацій в Україні, які працюють з темою внутрішньо переміщених осіб, – прагнуть нагадати, що за будь-якою статистикою завжди стоять життя реальних людей, в тому числі й наші з вами. Кожен має права, і багато хто потребує допомоги. Забувати про це не варто, що б на сталося.

Фільм «Притулок» режисера Фернана Мельгара був обраний не випадково, адже перед Україною стоять аналогічні виклики. Пронизливий холод є невід’ємною частиною зими в Лозанні, але багато біженців, які прибули до Швейцарії з різних країн, змушені проводити свої ночі на вулиці, не зважаючи на товстий шар снігу на промерзлій землі. Місцевий притулок не забезпечений необхідними ресурсами і площею, щоб подбати про всіх нужденних. Щовечора перед дверима притулку збирається натовп людей, який вимагає прихистку. Проте перед працівниками щодня стоїть неймовірно складне завдання – обрати 50 «щасливчиків», які зможуть у цей день поїсти гарячої їжі і відпочити в теплі. Решті залишається тільки змиритися з тим, що це буде дуже довга ніч…

Організатори заходу: коаліція організацій «Будинку Вільних людей» (Центр зайнятості Вільних людей, КримSOS, Восток-СОС та Новий Донбас). За підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини