Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура РФ вручила кримськотатарському активісту застереження не проводити мітинги в День Незалежності України

20 / 08 / 2021

Російська прокуратура Красногвардійського району Криму надіслала кримськотатарському активісту Заїру Смедлі застереження «про неприпустимість порушення законодавства про екстремізм і мітинги».

Активіст опублікував документ на своїй сторінці в Facebook.

На думку прокуратури, Заїр Смедля є ініціатором і учасником «незаконних акцій екстремістського характеру, спрямованих на дестабілізацію ситуації в Криму», запланованих в День Незалежності України.

«Згідно з інформацією органів місцевого самоврядування Красногвардійського району, Вам не узгоджувалося проведення в період з 23.08.21 по 26.08.21 масових заходів … Таким чином, проведення зазначених публічних заходів … буде вважатися незаконним», — йдеться у застереженні.

Активіста попередили про те, що його притягнуть до адміністративної відповідальності в разі порушення закону РФ «про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування» і закону про боротьбу з екстремізмом.

Нагадаємо, що окупаційна влада регулярно надсилає кримським активістам подібні застереження напередодні пам’ятних дат. У цих застереженнях окупанти вимагають не виходити на мітинги в такі дні як День спротиву окупації Криму (26 лютого), річниця депортації кримських татар (18 травня), День кримськотатарського прапора (26 червня), День Незалежності України (24 серпня).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини