Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Прокуратура” Криму не побачила порушення прав і свобод Ільмі Умерова — документ

2 / 11 / 2016

Російська “прокуратура” Криму в ході перевірки не виявила порушення прав і свобод заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це повідомляється у відповіді кримського “відомства” на запит громадської організації КримSOS, який раніше було направлено до Генпрокуратури РФ.

“Проведеною, прокуратурою Республіки Крим, перевіркою фактів порушення прав і свобод обвинуваченого Умерова І.Р. при проведенні попереднього слідства, в тому числі при проведенні судової стаціонарної психіатричної експертизи та надання останньому медичної допомоги не виявлено, в зв’язку з чим підстави для вжиття заходів прокурорського реагування наразі відсутні”, — повідомляється в документі.

 

26 серпня українські правозахисники направили запит генеральному прокурору РФ. У зверненні було наведено численні порушення прав на справедливий суд і застосування нелюдського поводження стосовно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. В кінці вересня була отримана відповідь, що звернення направлено в російську “прокуратуру” Криму для перевірки фактів, перечесіленних в листі правозахисників.

Нагадаємо, 18 серпня оперативники ФСБ забрали Умерова з лікарні і перевезли в психіатричну клініку для проведення судово-психіатричної експертизи. Відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова Криму порушено кримінальну справу за статтею «екстремізм». Слідство підозрює його в скоєнні публічних закликів і дій, спрямованих на зміну територіальної цілісності РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини