Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура АРК передасть факти про переслідування журналістів в Криму прокурору Міжнародного кримінального суду

5 / 06 / 2020

Про це заявив глава Прокуратури АРК Ігор Поночовний.

За його словами, в кримінальних провадженнях прокуратури містяться численні факти переслідування журналістів і їхніх сімей, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування альтернативних джерел інформації.

«Понад 20 осіб з числа журналістів, блогерів, працівників українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав. Така негативна тенденція продовжується на півострові дотепер, діяльність ЗМІ постійно знаходиться в полі зору окупаційних “правоохоронних органів”», — наголосив прокурор АР Крим.

Нагадаємо, російська влада почала переслідувати ЗМІ в Криму з перших місяців окупації. Непідконтрольних РФ журналістів, в тому числі і іноземних, не допускали до місць подій, затримували, били, погрожували і забирали апаратуру. У березні 2014 року було повністю відключено мовлення українських каналів в Криму, їх замінили на російські. У квітні того ж року — відключили більшість українських радіостанцій. У червні 2014 року українські канали відключили з кабельних мереж. 1 квітня 2015 року окупанти припинили мовлення на півострові першого кримськотатарського телеканалу ATR, який був змушений перебратися на материкову частину України.

Детальніше про придушення свободи слова на окупованому півострові, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини