Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура АР Крим відкрила провадження щодо руйнування Фороського парку окупаційною владою

24 / 03 / 2021

Про це повідомляє Представництво Президента України в АРК, за чиїм поданням було відкрито провадження. 

«23 березня Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя за зверненням Представництва внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом реалізації представниками окупаційної адміністрації політики держави-окупанта, спрямованої на широкомасштабне руйнування і привласнення приватної і державної власності, невиправданої воєнною необхідністю, і здійснюване незаконним чином і безцільно пам’ятки садово-паркової культури ”Фороський ландшафтний парк”», —  йдеться у повідомленні.

Знищення парку окупаційною владою кваліфіковані українськими правоохоронцями як «порушення законів та звичаїв війни» (стаття 438 Кримінального кодексу України). Розслідування цієї справи проводить Головне управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі.

Окупаційна влада Криму  осені 2020 року активно і масово забудовує територію Фороської парку, який має статус особливої природоохоронної території. Парк забудовує компанія з Татарстану, яка зводить тут спортивну базу для дитячого хокейного клубу «Ак Барс» (Татарстан).

Місцеві мешканці активно протестують проти руйнування пам’ятника природи. У березні 2021 року деякі з них записали відеозвернення до Володимира Путіна з проханням зупинити знищення парку. Однак замість відповіді, почалися залякування найактивніших протестувальників. Так, вчителька з Фороса Марина Рікмен, яка і зачитувала звернення до Путіна, повідомила про тиск з боку окупаційної влади: поліція проводила з нею «профілактичну бесіду», а на місці роботи вчительки силовики вже збирають характеристику на неї.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини