Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру колишньому прокурору Раздольнінско району окупованого півострова причетного до «справи Балуха»

24 / 01 / 2020

«В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що на підставі показань працівників так званого «відділу МВС Росії по Роздольненському району» Роздольненським районним судом винесено вирок за ст. 319 КК РФ відносно громадянина України та призначено йому покарання у вигляді 320 годин обов’язкових робіт за нібито приниження представника «правоохоронного органу» окупантів під час проведення незаконного обшуку», – йдеться в повідомленні на сайті відомства.

У відомстві зазначають, що правосуддя на території України і зокрема території тимчасово окупованого півострова має здійснюватися виключно у порядку і на підставі законодавства України, вищезгаданий вирок винесено незаконно.

«У свою чергу прокурор Роздольнінського району, який перейшов на службу до окупантів, розуміючи незаконність раніше винесеного вироку суду, всупереч Конвенції про захист прав людини і основних свобод та Конвенції про захист цивільного населення під час війни, вимагав зміни покарання за вказаною вироком з 320 годин обов’язкових робіт на більш суворе покарання у вигляді 40 діб позбавлення волі », – повідомляє відомство.

В результаті, «суд» задовольнив клопотання зазначеного прокурора і змінив покарання громадянину України, чим порушив право громадянина України, на свободу і особисту недоторканність і справедливий суд.

У відомстві нагадали, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією видання Крим.Реаліі, мова йде про справу українського активіста, колишнього політв’язнів Володимира Балуха, а підозрюваний в державній зраді екс-прокурор з Криму – Дмитро Шмельов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини