Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура АР Крим оголосила про підозру «військовому комісару Євпаторії і Сак» за незаконний призов кримчан в армію РФ

18 / 06 / 2020

Про це йдеться на сайті відомства.

За даними прокуратури, підозрюваний, перебуваючи на посаді начальника відділення Сакського військового комісаріату, після окупації Криму в 2014 році, зрадив присязі на вірність народу України. Вказується, що він «перейшов на військову службу до армії держави-окупанта, обійнявши посаду “військового комісара міст Євпаторії і Саки, Сакського району Республіки Крим”».

«Перебуваючи на вказаній посаді і водночас будучи «заступником голови призовної комісії», організовував та безпосередньо приймав участь у проведенні примусових призовних компаній цивільного населення окупованого півострову на строкову військову службу до Збройних сил Російської Федерації», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Ім’я підозрюваного в не вказано.

Раніше російська влада заявила, що навесні і влітку цього року вони мають намір призвати більше 3 тисяч кримчан в збройні сили РФ. З них 400 служитимуть у Криму.

За даними Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, з 2015 року Росія, порушуючи міжнародні норми, призвала до збройних сил близько 22,5 тис. мешканців Криму. При цьому порушено близько 80 кримінальних справ проти осіб, які уникали призову.

Нагадаємо, згідно з Четвертою Женевською конвенцією, держава-окупант не має права примушувати населення окупованих територій служити в своїх збройних або допоміжних силах.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися телефоном або поштою в разі примусу до служби в армії РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини